Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
MBR10H100CT-E3/45
패키지:
TO-220-3
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.558
$1.558
10
$1.3889
$13.889
100
$1.082715
$108.2715
500
$0.894387
$447.1935
1000
$0.706097
$706.097
2000
$0.659024
$1318.048
5000
$0.626069
$3130.345
10000
$0.602538
$6025.38
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3.5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 760 mV @ 5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MBR10 |