/ Diode Arrays / MBRBL30200CT-TP
minImg
MBRBL30200CT-TP
Micro Commercial Co
제품 번호:
MBRBL30200CT-TP
제조업체:
Micro Commercial Co
패키지:
D2PAK
설명:
Interface
사용자 가이드
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 15 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C