onsemi
제품 번호:
MC14528BCPG
제조업체:
패키지:
16-PDIP
배치:
-
설명:
IC MULTIVIBRATOR 90NS 16DIP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 90 ns |
| Logic Type | Monostable |
| Independent Circuits | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Series | 4000B |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC14528 |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |