onsemi
제품 번호:
MC14572UBD
제조업체:
패키지:
16-SOIC
배치:
-
설명:
IC GATE HEX NAND/NOR/INV 16-SOIC
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | Single-Ended |
| Logic Type | NAND/NOR Inverter Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Series | 4000B |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Inputs | 8 Input (1, 1, 2, 2, 1, 1) |
| Mfr | onsemi |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC14572 |
| Current - Output High, Low | 3.5mA, 8.8mA |