onsemi
제품 번호:
MC74AC132DR2
제조업체:
패키지:
14-SOIC
배치:
-
설명:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1210
$0.2375
$287.375
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 9ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.1V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | 74AC |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Input Logic Level - High | 2.2V ~ 3.9V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | onsemi |
| Features | Schmitt Trigger |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Base Product Number | 74AC132 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |