onsemi
제품 번호:
MC74ACT240DWG
제조업체:
패키지:
20-SOIC
배치:
-
설명:
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.0165
$1.0165
10
$0.91105
$9.1105
25
$0.86526
$21.6315
100
$0.66424
$66.424
250
$0.587024
$146.756
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | 74ACT |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74ACT240 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |