onsemi
제품 번호:
MC74HC4040ADTR2G
제조업체:
패키지:
16-TSSOP
배치:
-
설명:
IC BINARY COUNTER 12BIT 16TSSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.51015
$5.1015
25
$0.47614
$11.9035
100
$0.35378
$35.378
250
$0.299326
$74.8315
500
$0.285722
$142.861
1000
$0.21089
$210.89
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 12 |
| Count Rate | 50 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Direction | Up |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | 74HC4040 |