onsemi
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.5434
$5.434
25
$0.51072
$12.768
100
$0.387125
$38.7125
250
$0.329498
$82.3745
500
$0.313025
$156.5125
1000
$0.238878
$238.878
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 mA |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| PSRR | 58dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MC7815 |