onsemi
제품 번호:
MC7824CTG
제조업체:
패키지:
TO-220
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 24V 1A TO220AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.627
$0.627
10
$0.551
$5.51
25
$0.51794
$12.9485
100
$0.39254
$39.254
250
$0.334096
$83.524
500
$0.317395
$158.6975
1000
$0.242222
$242.222
2500
$0.225511
$563.7775
5000
$0.21716
$1085.8
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6.5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| PSRR | 61dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 24V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC7824 |