Micro Commercial Co
제품 번호:
MCA1117C-2.5-TP
제조업체:
패키지:
SOT-89
배치:
-
설명:
Interface
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 5 mA |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 800mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-243AA |
| Protection Features | - |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 800mA |
| Package | Bulk |