MCH155A5R1DK
Rohm Semiconductor
제품 번호:
MCH155A5R1DK
제조업체:
Rohm Semiconductor
설명:
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Rohm Semiconductor
Capacitance 5.1 pF