Venkel
제품 번호:
MCL0603FRD1GR2T
제조업체:
패키지:
0603 (1608 Metric)
배치:
-
설명:
MULTI-COLOR LED 0603 FLAT LENS R
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Wavelength - Dominant | 630nm Red, 525nm Green |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Green, Red |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 200mcd Red, 800mcd Green |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Height (Max) | 0.50mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Series | MCL |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Venkel |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.5V Red, 2.8V Green |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 642nm Red, 518nm Green |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.00mm x 0.80mm |