/ Fixed Inductors / MCLA2012V1-1R5-R
minImg
MCLA2012V1-1R5-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
MCLA2012V1-1R5-R
패키지:
0805
설명:
FIXED IND 1.5UH 50MA 400MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series MCLA2012V1
Inductance 1.5 µH
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz