/ Fixed Inductors / MCLA3216V1-R056-R
minImg
MCLA3216V1-R056-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
MCLA3216V1-R056-R
패키지:
1206
설명:
FIXED IND 56NH 300MA 200MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series MCLA3216V1
Inductance 56 nH
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 320MHz