Microchip Technology
제품 번호:
MCP2200-I/MQVAO
제조업체:
패키지:
20-VQFN (5x5)
배치:
-
설명:
IC USB TO UART BRIDGE 20VQFN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Supply | 15mA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (5x5) |
| Standards | USB 2.0 |
| Function | Bridge, USB to UART |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 20-VQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Protocol | USB |
| Interface | UART |
| Base Product Number | MCP2200 |