Microchip Technology
제품 번호:
MCP3550-50E/SN
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC ADC 22BIT SIGMA-DELTA 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.016
$5.016
25
$4.1705
$104.2625
100
$3.781
$378.1
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Type | Differential |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Features | - |
| Number of Bits | 22 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 15 |
| Base Product Number | MCP3550 |