Microchip Technology
제품 번호:
MCP6541-I/P
제조업체:
패키지:
8-PDIP
배치:
-
설명:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR 8DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.589
$0.589
25
$0.494
$12.35
100
$0.4275
$42.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 70dB CMRR, 80dB PSRR |
| Propagation Delay (Max) | 8µs |
| Output Type | CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL |
| Current - Output (Typ) | 30mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5.5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.6V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5.5V |
| Hysteresis | 6.5mV |
| Current - Quiescent (Max) | 1µA |
| Base Product Number | MCP6541 |