Littelfuse Inc.
제품 번호:
MCR8SDG
제조업체:
패키지:
TO-220AB
배치:
-
설명:
SCR 400V 8A TO220AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.03075
$10.3075
100
$0.8037
$80.37
500
$0.663955
$331.9775
1000
$0.553584
$553.584
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Current - Off State (Max) | 10 µA |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 6 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 µA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1 V |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.8 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Voltage - Off State | 400 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Box |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 80A @ 60Hz |
| Base Product Number | MCR8 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |