MES30B-3P1J
MEAN WELL USA Inc.
제품 번호:
MES30B-3P1J
제조업체:
MEAN WELL USA Inc.
설명:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
사용자 가이드
Polarization Positive Center
Operating Temperature 0°C ~ 65°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.25" L x 2.64" W x 1.42" H (108.0mm x 67.0mm x 36.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A
Series MES30B (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency 76%
Voltage - Output 12V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC