MF0204FRE52-53K6
YAGEO
제품 번호:
MF0204FRE52-53K6
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 53.6K OHM 1% 0.4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 53.6 kOhms
Series MF0
Power (Watts) 0.4W