MFR1WSFRF52-2K67
YAGEO
제품 번호:
MFR1WSFRF52-2K67
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 2.67K OHM 1% 1W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.67 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 1W