MFR200DRE52-160R
YAGEO
제품 번호:
MFR200DRE52-160R
설명:
RES 160 OHM 0.5% 2W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 2W