MFR25SJT-52-240R
YAGEO
제품 번호:
MFR25SJT-52-240R
제조업체:
YAGEO
패키지:
Axial
설명:
RES 240 OHM 5% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W