Nidec Components Corporation
제품 번호:
MFS101D-9-Z
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 12V
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Switch Travel | 2.50mm |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 300mA (DC) |
| Contact Finish | - |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 3.30mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | MFS |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-On |
| Operating Force | 100gf |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Electrical Life | 5,000 Cycles |
| Contact Material | - |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MFS101D |
| Actuator Material | - |