Omron Automation and Safety
제품 번호:
MGN2C-DC12
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 12V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$76.7315
$76.7315
10
$72.6902
$726.902
25
$68.65156
$1716.289
50
$64.6133
$3230.665
100
$60.57504
$6057.504
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Switching Voltage | 600VAC, 28VDC - Max |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Coil Current | 167 mA |
| Coil Resistance | 72 Ohms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | MGN |
| Operate Time | 30 ms |
| Contact Material | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 30 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MGN2C-DC |