/ Fixed Inductors / MGV12071R8M-10
minImg
MGV12071R8M-10
Laird-Signal Integrity Products
제품 번호:
MGV12071R8M-10
설명:
FIXED IND 1.8UH 24A 3.2 MOHM SMD
재고 : 4
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 41A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 3.2mOhm Max
Ratings -
Series MGV
Inductance 1.8 µH