/ Fixed Inductors / MHQ0603P1N1CT000
minImg
MHQ0603P1N1CT000
TDK Corporation
제품 번호:
MHQ0603P1N1CT000
제조업체:
TDK Corporation
패키지:
0201 (0603 Metric)
설명:
FIXED IND 1.1NH 1A 70 MOHM SMD
재고 : 11360
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Ratings -
Series MHQ-P
Inductance 1.1 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz