/ Fixed Inductors / MHQ1005P12NGT000
minImg
MHQ1005P12NGT000
TDK Corporation
제품 번호:
MHQ1005P12NGT000
제조업체:
TDK Corporation
패키지:
0402 (1005 Metric)
설명:
FIXED IND 12NH 450MA 240MOHM SMD
재고 : 7372
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Ratings -
Series MHQ-P
Inductance 12 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz