/ Fixed Inductors / MHQ1005P51NGTD25
minImg
MHQ1005P51NGTD25
TDK Corporation
제품 번호:
MHQ1005P51NGTD25
설명:
FIXED IND 51NH 190MA 1.8 OHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1006 (0402)
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Ratings AEC-Q200
Series MHQ-P
Inductance 51 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.3GHz