MI-27N-MY-F2
Vicor Corporation
제품 번호:
MI-27N-MY-F2
제조업체:
Vicor Corporation
설명:
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 310V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 18.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100V
Series MI-200™ (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%