Microchip Technology
제품 번호:
MIC2169BYMME
제조업체:
패키지:
10-MSOP-EP
배치:
-
설명:
IC REG CTRLR BUCK 10MSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.641
$2.641
25
$2.24884
$56.221
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Clock Sync | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Duty Cycle (Max) | 92% |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 14.5V |
| Base Product Number | MIC2169 |