Microchip Technology
제품 번호:
MIC29204YM
제조업체:
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 400MA 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.952
$3.952
25
$3.287
$82.175
100
$3.002
$300.2
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 300 µA |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 400mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 12 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 26V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Load Dump, Over Current, Reverse Polarity |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.24V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.75V @ 400mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MIC29204 |