Micrel Inc.
제품 번호:
MIC47100-0.8YML
제조업체:
패키지:
8-MLF® (2x2)
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
IC REG LINEAR 1A HI SPEED LO VIN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
296
$0.9595
$284.012
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 500 µA |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| PSRR | 80dB ~ 45dB (1kHz ~ 500kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 500 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MLF® (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF® |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Micrel Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.25V @ 1A |
| Package | Bulk |