MIC5211-3.6BM6-TR
Microchip Technology
제품 번호:
MIC5211-3.6BM6-TR
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
SOT-23-6
설명:
IC REG LINEAR 3.6V/3.6V SOT23-6
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 450 µA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Current - Output 80mA, 80mA
Number of Regulators 2
Current - Supply (Max) 1.2 mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-23-6
Series -
Control Features Enable
Package / Case SOT-23-6
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V, 3.6V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 50mA, 0.5V @ 50mA