Microchip Technology
제품 번호:
MIC5232-2.5YD5-TR
제조업체:
패키지:
TSOT-23-5
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 2.5V 10MA TSOT23-5
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.608
$0.608
25
$0.53048
$13.262
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 µA |
| Voltage - Input (Max) | 7V |
| PSRR | 55dB ~ 35dB (10Hz ~ 1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 10mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Reverse Polarity |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 10mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MIC5232 |