Samtec Inc.
제품 번호:
MIT-038-06-F-D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HDR 76POS SMD GOLD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 76 |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.827" (21.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Q Strip® MIT |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Mated Stacking Heights | 22mm |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MIT-038 |