onsemi
제품 번호:
MJ15003G
제조업체:
패키지:
TO-204 (TO-3)
배치:
-
설명:
TRANS NPN 140V 20A TO204
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.3815
$7.3815
10
$6.3289
$63.289
25
$5.89456
$147.364
100
$5.27402
$527.402
300
$4.96375
$1489.125
500
$4.653518
$2326.759
1000
$4.18817
$4188.17
2400
$3.924478
$9418.7472
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 2MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 500mA, 5A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 140 V |
| Supplier Device Package | TO-204 (TO-3) |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Power - Max | 250 W |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 250µA |
| Package | Tray |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 25 @ 5A, 2V |
| Base Product Number | MJ15003 |