STMicroelectronics
제품 번호:
MJD44H11T4
제조업체:
패키지:
DPAK
배치:
-
설명:
TRANS NPN 80V 8A DPAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.7505
$0.7505
10
$0.64695
$6.4695
100
$0.44821
$44.821
500
$0.37449
$187.245
1000
$0.318706
$318.706
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 400mA, 8A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 20 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 4A, 1V |
| Base Product Number | MJD44 |