WIMA
제품 번호:
MKP1T014704B00KSSD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
MKP 10 4700 pF 1600 VDC 5x11x18
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
10
$0.2546
$2.546
101
$0.244178
$24.661978
201
$0.22895
$46.01895
501
$0.21566
$108.04566
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP 10 |
| Voltage Rating - DC | 1600V (1.6kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 650V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |