WIMA
제품 번호:
MKP2C026801E00JSSD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
MKP 2 0.068 UF 63 VDC 4.5X9.5X7.
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
10
$0.3154
$3.154
101
$0.30306
$30.60906
201
$0.28405
$57.09405
501
$0.26695
$133.74195
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKP 2 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |