WIMA
제품 번호:
MKP2G024701K00MSSD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 0.047UF 20% 400VDC RAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.703
$0.703
10
$0.4997
$4.997
50
$0.37772
$18.886
100
$0.32908
$32.908
500
$0.243732
$121.866
1000
$0.207176
$207.176
2500
$0.194988
$487.47
5000
$0.182799
$913.995
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |