/ Fixed Inductors / MLG1005SR18HTD25
minImg
MLG1005SR18HTD25
TDK Corporation
제품 번호:
MLG1005SR18HTD25
제조업체:
TDK Corporation
패키지:
0402 (1005 Metric)
설명:
FIXED IND 180NH 150MA 3.8OHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR) 3.8Ohm Max
Ratings AEC-Q200
Series MLG
Inductance 180 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 500MHz