Diodes Incorporated
제품 번호:
MMBF170-7-F
제조업체:
패키지:
SOT-23-3
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 60V 500MA SOT23-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.361
$0.361
10
$0.2983
$2.983
100
$0.15808
$15.808
500
$0.103987
$51.9935
1000
$0.070708
$70.708
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 40 pF @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5Ohm @ 200mA, 10V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Power Dissipation (Max) | 300mW (Ta) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 500mA (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MMBF170 |