onsemi
제품 번호:
MMBT2907AWT1G
제조업체:
패키지:
SC-70-3 (SOT323)
배치:
-
설명:
TRANS PNP 60V 0.6A SC70-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.1615
$0.1615
10
$0.1463
$1.463
100
$0.07961
$7.961
500
$0.048982
$24.491
1000
$0.033392
$33.392
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | SC-70-3 (SOT323) |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Power - Max | 150 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Base Product Number | MMBT2907 |