Micro Commercial Co
제품 번호:
MMBT5401-TP
제조업체:
패키지:
SOT-23
배치:
-
설명:
TRANS PNP 150V 0.6A SOT23
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.19
$0.19
10
$0.1349
$1.349
100
$0.07296
$7.296
500
$0.057285
$28.6425
1000
$0.039776
$39.776
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 150 V |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 300 mW |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 5V |
| Base Product Number | MMBT5401 |