MPT-06-6.30-03-L-V
Samtec Inc.
제품 번호:
MPT-06-6.30-03-L-V
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
VERTICAL POWER TERMINAL
재고 : 117
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Voltage Rating 812 V
Color Black
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) 30 A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Fastening Type Locking Ramp
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge -
Series PowerStrip™ 30 MPT
Connector Style -
Connector Type Header, Male Blades
Contact Material Copper Alloy
Pitch 0.197" (5.00mm)