MR045A8R1DAA
KYOCERA AVX
제품 번호:
MR045A8R1DAA
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 8.1PF 50V NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8.1 pF