NKK Switches
제품 번호:
MRA206-A
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$21.0805
$21.0805
5
$18.0994
$90.497
10
$16.9651
$169.651
25
$15.54694
$388.6735
50
$14.55457
$727.7285
100
$13.65682
$1365.682
250
$12.522672
$3130.668
500
$12.286388
$6143.194
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of Positions | 2 ~ 6 |
| Index Stops | Adjustable |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Knob |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 250mA (AC) |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Finish | Silver |
| Actuator Length | 13.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Depth Behind Panel | 17.00mm |
| Series | MR |
| Circuit per Deck | DP6T |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Process Sealed |
| Package | Box |
| Number of Decks | 1 |
| Base Product Number | MRA206 |