MRF1K50HR5178
Freescale Semiconductor
제품 번호:
MRF1K50HR5178
패키지:
NI-1230-4H
설명:
AIRFAST RF POWER LDMOS TRANSISTO
사용자 가이드
Configuration Dual
Current Rating (Amps) 20µA
Current - Test 100 mA
Voltage - Rated 135 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package NI-1230-4H
Power - Output 1500W
Series -
Package / Case SOT-979A
Voltage - Test 50 V
Technology LDMOS
Mfr Freescale Semiconductor
Frequency 1.8MHz ~ 500MHz