MS24266R18B31PY
Cinch Connectivity Solutions
제품 번호:
MS24266R18B31PY
설명:
CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Cable Opening 0.902" (22.91mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL F
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 18-31
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C